Sorry, no posts matched your criteria.

Londra Moda Haftası takvimi yayınlandı

İngiliz Moda Konseyi, 18-22 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan moda haftasının Sonbahar/Kış 2022 programını açıkladı.

Londra Moda Haftası, hem kadın hem erkek giyim markalarını sergileyen dijital ve fiziksel hibrit bir etkinlik şeklinde gerçekleşecek. Programda şu anda 131 onaylanmış tasarımcı ve organizasyon içeriyor.

İngiliz Moda Konseyi (BFC) tarafından yapılan açıklamada Edward Crutchley, Molly Goddard, Matty Bovan, Simone Rocha, Richard Quinn, Erdem, Roksanda ve Bora AKsu dahil 37 tasarımcının fiziksel bir podyum gösterisi yapmayı tercih ettiğini söyledi.

2021 LVMH Genç Tasarımcılar Ödülü’nü kazanan Nensi Dojaka, SS Daley ve gelecek vadeden kadın giyim tasarımcısı Conner Ives da dahil olmak üzere birçok yükselen tasarımcı da koleksiyonlarını podyumda sergileyecek.

Bağımsız moda markası 16ARlington da, kasım ayında hayatını kaybeden markanın kurucu ortağı Federica Cavenati’yi onurlandırmak için daha önce görülmemiş bir koleksiyonun yer aldığı podyum şovu düzenleyecek.

Londra Moda Haftası, fiziksel programın yanı sıra endüstri profesyonellerinin ve küresel moda tüketicilerin ücretsiz olarak erişebileceği dijital merkezinde 66 dijital aktivasyona sahip olacak.

BFC, başkenti yaratıcılık ve yenilik festivalinde birleştirmek için moda haftası esnasında halka açık bir etkinlik ve aktivasyon programı ile şehir çapında kutlama programının bu sezon da geri döneceğini belirtti. Londra’da planlanan kutlama programı ise daha sonra açıklanacak.