Sorry, no posts matched your criteria.

Yılın Tasarımcısı Pierpaolo Piccioli seçildi

Dün akşam düzenlenen İngiliz Moda Ödülleri’nin En İyi Tasarımcı Ödülü’nü Valentino’nun kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli aldı.

Yılın Tasarımcısı, 1000 endüstri figüründne oluşan uluslararası bir jüri tarafıdnan seçildi. Diğer adaylar arasında JW Anderson ve Loewe’den Jonathan Anderson, Bottega Veneta’dan Matthieu Blazy, Prada’dan da Miuccia Prada vardı.

Piccioli, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda ise şu sözlere yer verdi: 2022 Yılın Tasarımcısı Ödülü. Bunun olmasını sağlayan herkese teşekkürler. Bu zafer, Maison Valentino’da çalışan herkese ait olduğu kadar bana da ait, sadece hepsi beni mümkün olan her şekilde destekledikleri için değil, aynı zamanda tutkuları ve özverileri bana asla tahmin edemeyecekleri kadar ilham verdiği için. Bu zafer bana, gerçekçilik çağında, zor olsa bile gerçekle yüzleşmek istediğimizi ve güzelliğin gücüyle olumlu değişikliklere öncülük etmek istediğimizi hatırlatıyor. Moda ve eksiksiz moda ile, güzelliğin tüm güzelliklerin aynası olabileceği, ayrıcalığa ve yaratıcılığa sıcak bir ortam oluşturma fırsatına sahip olduğumuz bir dünya yaratıyoruz çünkü moda, yaratıcılığa dayalı bir kültürdür. Moda bir dildir, güçlü bir dildir ve böyle bir güç aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir çünkü yaptığımız işle değerlerimizin bir yansıması ve irademizin bir manifestosudur. Moda aynı zamanda radikal, bilinçli ve politik bir başkaldırı eylemi de olabilir ve bunu seviyorum.

British Fashion Council’in (İngiliz Moda Konseyi) bu ödülü, koleksiyonları sektör üzerinde kayda değer bir etki yaratarak küresel modanın şeklini belirleyen bir yaratıcıya veriliyor.