Sorry, no posts matched your criteria.

Cemre Baysel: Boyalarla, fırçalarla büyüdüm

Oyunculukta zirveye hızlı adımlarla ilerlerken resim tutkusunu da meslek haline getirmeye hazırlanan güzel yıldız Cemre Baysel “Boyalarla, fırçalarla, kurşun kalemlerle büyüdüm. Vazgeçebileceğim bir yerde olmadı hiç resim. Mezun olabilirsem resim öğretmeni olacağım” diyor.

Röportaj: Mukaddes Kaya
Fotoğraflar: Onur Demirdağ
Styling: Ces’t la Vie
Video: Yuşa Ebrar Dursunoğlu
Saç: Sertaç Kolay
Makyaj: Serhat Şen
Mekan: Monarch

Zümrüt yeşili iri gözleri, dolgun saçları, müthiş fiziği ve gençliğiyle ekranların en güzel yıldız oyuncularından biri. Yeteneğiyle hemen fark edilen bir güzellik. Çok akıllı, hayattan ne istediğini bilen, planlarını şimdiden belirlemiş, ayakları yere sağlam basan bir genç kız. Klasik araba tutkusunu yansıtan harika bir çekime imza attığımız Cemre Baysel, yılın aşk ayı şubata yakışır en sevgi dolu, enerjik ve güzeller güzeli haliyle kapağımızda yerini alıyor.

Çok genç yaşında büyük bir başarı elde ettin ve şu an kitleleri peşinden koşturuyorsun. İllaki hayallerin olmuştur ama geriye dönüp baktığında bu kadarını tahmin ediyor muydun?

Her zaman, her yerde söylüyorum. Çok şanslıyım. Yola çıkarken elbette hayallerim vardı. Yapmak, başarmak istediğim çok şey. Hâlâ daha öyle. Bu kadar kısa vakitte işlerin buraya varacağını tahmin etmemiştim. Yolun daha başındayken bu kadar sevilip sayılmak muazzam bir his. Bu hisle yoluma devam ediyorum. Emekleye emekleye… Hiçbir zaman hiçbir şeye acelem olmadı. Olması gereken her şey vaktinde ve doğru anda oldu. Daim olsun. Yol uzun, düşüp kalkacağım çok taş, çok çukur, çok keskin virajlar var. Yolun kıymeti de buradan gelmez mi zaten. Her şey dört dörtlük olsaydı bu kadar azimli, bu kadar heyecanlı olur muydu? Sanmıyorum. O yüzden bu yolda yürürken biriktirdiklerim çok kıymetli. Bana destek olan herkes benim için çok kıymetli. İyi ki var onlar.

Sanatın diğer alanlarıyla ne kadar ilgilisin, resim, müzik, piyano çalıyor musun mesela?

Resim öğretmeni adayıyım biliyorsunuz. Sanatın en sevdiğim dalının eğitimcisi olma ihtimalim var mezun olabilirsem. Boyalarla, fırçalarla, kurşun kalemlerle büyüdüm. Vazgeçebileceğim bir yerde olmadı hiç resim. O yüzden elime her kalem, kağıt geçtiğinde bir şeyler çiziyorum. Kalem, kağıt geçtiğinde diyorum çünkü gerçekten öyle, sette sahne sırasında bile portre çizdiğim, eskiz aldığım çok an oldu. En sevdiklerim de onlardır. Dans etmeyi de çok seviyorum. İlkokuldayken dans derslerine gidiyordum. Yıllar sonra yaptığım bir iş birliğinde dans ettim. Artık yapamam herhalde dediğim anda ne kadar özlediğimi ve sevdiğimi fark ettim. Devam etmek de istiyorum. Bazı anlar vardır, bazı fırsatlar çıkar karşımıza, bir şeylerin farkına varmamızı sağlayan. Ben de tam olarak bunu yaşadım. Dans etmeyi bırakmamam gerektiğini fark ettim. Müzikte çok iddialı değilim ama istedikten sonra yapamayacağım hiçbir şey yok. Bu konuda iddialıyım işte. O yüzden bir yerlerde şarkı söylerken, keman çalarken görürseniz şaşırmayın derim.

Geçmiş projelerinden hangisi en çok hayatına dokundu? Bundan sonraki projelerin belli mi? Gelecekte nasıl bir Cemre görüyorsun?

Bütün çalıştığım projeler şu anki beni ben yapanlar oldu. Hepsi bir adımdı. Hepsi yolumdaki güzelliklerdi. Ayırt edeceğim bir proje yok. Ama en kıymetlisi tabii ki de ilk işim. Beni ilk cesaretlendiren, büyüten, fark etmemi sağlayan işim. Hayatıma öyle bir dokundu ki şu an buradayım işte. Gelecekteki Cemre için hayallerim, hedeflerim var tabii ki. Ama bende kalsın. Yaşayıp görelim Cemre yıllar sonra ne yapıyor olacak.

Yakında ‘Bozkır’ dizisi başlayacak. Projeden ve rolünden bahseder misin?

‘Bozkır’ benim ilk dijital projem. Harika bir senaryoyla, harika iki yönetmenle çok iyi bir iş çektik. İlk okuduğumda “Benim bu işin içinde olmam gerekiyor” dedim. Televizyonda gördüğünüz Cemre’den çok daha farklı bir Cemre çıkacak karşınıza. Ekibimiz aylarca çalışıp çok zor sahneler çektiler. Ben de çok heyecanlıyım. 9 Şubat’ı iple çekiyorum.

BENCE İNSAN DÜRÜST YAŞAMALI

Aynı zamanda İlhan Şen ile de yeni bir film projen var. Yakında sete çıkacaksınız. Heyecanlı mısın?

Çok heyecanlıyım. İlhan’la tekrar partner olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Güzel bir aşk hikayesi. Ters köşeleri bol. Hayat gibi. Yaşanmış, bildiğimiz duyguları göreceğiz filmde. İzleyen herkes ben bunu bir yerden hatırlıyorum diyebilecek çünkü çok gerçek. Çok da keyifli. Biz de tadını çıkararak elimizden geleni yapacağız. Çok az kaldı sete çıkmamıza, gün geçtikte heyecan dozu artıyor.

Sence bir oyuncu nasıl yaşar?

Bu soruyu “Oyuncu nasıl yaşar” değil de “Sence insan nasıl yaşar“ diye yorumlamak isterim. Bence insan dürüst yaşamalı. Şeffaf olmalı, ahlaklı olmalı. Yaşadığı her andan ya keyif almalı ya da ders çıkarmalı. İnsanız ve kimse mükemmel değil. Olamaz da zaten. İnsanı insan yapan da budur diye düşünüyorum. Kendi kendime soruyu zorlaştırdım. Çok derin bir konu oldu, burada bitireyim.

Röportajın devamını okumak için tıklayın…