Sorry, no posts matched your criteria.

Cansu Tuman: İçimde kimsenin tanımadığı bir savaşçı var

Çocukluk hayali oyunculuk mesleğini başarıyla yürütürken bir diğer dileği Survivor macerasına hazırlanan Cansu Tuman “Aksiyon, macera, mücadele vazgeçilmezim. Kimse böyle olduğumu düşünmüyor ama içimde tanımadıkları bir savaşçı var” diyor.

Röportaj: Vildan Uygunoğlu
Fotoğraflar: Baran Altındağ
Styling: Eylem Yıldız
Saç: Emre Kayacı / Sabit Akkaya
Makyaj: Rufiye Kalmaz
Fotoğrafçı asistanları: Mehmet Kurt, Gökhan Tan
Styling asistanı: İrem Sönmezer, Tuğba Kır
Mekan: Kun Society

Genç oyuncular arasında yaydığı ışığıyla farklı parlayan biri Cansu Tuman. Çoğumuz O’nu ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dizisinde Arzu karakterinin gençliğiyle tanıdık. Son olarak ‘Teşkilat’ dizisinde yer alan Cansu Tuman ile oyunculuktan, Survivor serüvenine kadar tatlı bir sohbet gerçekleştirdik.

-Benim gibi birçok insan sizi ‘Ufak Tefek Cinayetler’den hatırlıyor ama bize kendinizden ve oyunculuk hikayenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Merhabalar. Aslında benim için profesyonel anlamda sektöre giriş ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dizisiyle oldu. Okulum bittikten sonra oyunculuk eğitimine başladım. Hemen ardından şansım yaver gitti ve UTC dizisiyle anlaştım. Sonrasında da dizi ile paralel olarak oyunculuk eğitimimi sürdürdüm. Aynı dönem bir festival filminde oynadım. Ardından Fox TV’de yayınlanan ‘Öğretmen’ dizisi başladı. Onu sırasıyla ‘Yemin’ ve ‘Teşkilat’ dizileri takip etti.

-‘Teşkilat’ size ne kattı?

Oyunculukta en büyük şans sahne esnasında paslaşabilmektir. Levent Can abim ve Seren Yalçın ile sahnede yaptığımız paylaşımlar bir oyuncu olarak mesleğimin alma verme dengesi kısmında beni çok mutlu etti. Murat Yıldırım’la da aynı şekilde çok güzel bir enerjimiz vardı. Sahne öncesi bol kahkahalarımızla, ortak paydada buluşmalarımızla, tatlı didişmelerimizle, hepsiyle oldukça keyifli geçti sahnelerimiz. Ayrıca tüm ekiple çekim aralarında çok değerli konuşmalar yapıyorduk, birbirimizi besliyorduk. Çalışma ortamının böyle güzel olması her zaman oyuncuyu daha çok motive eder. Set olduğu günler keyifli bir şekilde işime gitmek benim için çok önemlidir. Her zaman yüksek enerjili ve neşeli olmayı seviyorum.

-Celine nasıl bir karakter? Kendinizden bir şey buldunuz mu Celine’de? 

Celine annesini hiç tanımamış ve bu yüzden anne eksikliğini çok fazla hissetmemesi için babası ve ablası tarafından prenses gibi büyütülmüş bir kız. Bu asla çok şımarık demek değil. Tam tersi olgun ve ne istediğini bilen bir kız. Çok temiz kalpli ve iyi niyetli biri olsa da damarına basıldığında ya da özgürlük alanına girildiğinde içinden hiç beklemediğimiz bir yanı çıkabiliyor. Aman Celine’i delirtmeyin yani gazabından korkabilirsiniz. Ben Celine kadar saf değilim ama iyi niyetimiz ve temiz kalpli oluşumuz gerçekten de benziyor. Hele ki özgürlük alanımıza girildiğindeki tepkimiz kesinlikle aynı diyebilirim.

‘GİT VE ANI YAŞA CANSU’ DİYORUM

-Survivor 2023’e dahil olduğunuz açıklandı. Neler hissediyorsunuz Survivor serüveni hakkında? 

Bambaşka bir maceraya açılıyorum. Hem heyecanlı hem eğlenceli hem zor hem korkutucu hem keyifli diye devam ediyor. Karmaşık duygular içerisindeyim. Survivor için söylenecek çok fazla kelime var aslında. O yüzden şimdilik diyebileceğim gidip görmek ve yaşamak lazım. Bu hayatım boyunca bir daha yaşayamayacağım bir deneyim. Başka bir tecrübe olacak bana. “Git ve anı yaşa Cansu” diyorum. Tabi ki tek bir amacım var o da şampiyon olarak dönmek.

-Sonuçta adı üstünde Survivor. Programı kabul etmenizdeki ilham kaynağınız neydi?

Diziden ayrıldığım gün Survivor teklifi geldi. Bu beni çok etkiledi ve kadermiş gibi hissettim. Ertesi gün doğum günümdü ve görüşmeye gittim. Sanki her şey oraya gitmem gerektiğini söylermiş gibi ilerliyordu. Evren bana bir mesaj veriyor gibiydi sanki. Survivor tıpkı oyunculuk gibi benim çocukluk hayalimdi. Her zaman fazla enerjik ve sportif bir çocuktum. Sporda çok hırslıyım ve mücadele kanımda var diye düşünüyorum. Bakıldığında kimse böyle olduğumu düşünmüyor ama içimde tanımadıkları bir savaşçı var. Aksiyon, macera, mücadele benim için vazgeçilmez diyebilirim. Yıllardır bir gün Survivor’a gideceğime inanıyordum. O sene bu seneymiş; heyecanlıyım.

Röportajın devamını okumak için tıklayın…