Sorry, no posts matched your criteria.

Valentino’dan sürdürülebilir proje: Open for a Change

İtalyan moda evi, geçtiğimiz sene 2022 Mayıs ayından itibaren kürkü bırakacağını açıklamıştı.

Valentino, ikonik spor ayakkabılarından Open ve Rockstud Untitled’ı daha bilinçli bir ahlak ile yeniden tasarladı. Open ve Ruckstud Untitled’ın en son versiyonları Valentino’nun geleceğe yönelik yenilikçi malzeme ve teknikleri keşfetme arzusuyla yaratıldı.

Modaevinin estetik ve ticari marka motiflerini yansıtmaya devam ederken ayakkabıda kısmen geri dönüştürülmüş ve biyo bazlı malzemeler kullanıldı.

Çeşitli renklerde mevcut olan bu modeller, mısır türevi olan poliollerin viskoz ve poliüretanından üretilen deriye alternatif olarak kullanılan biyolojik bazlı malzemelerden oluşan bir temele dayanıyor.

Valentino’nun bu çevreye duyarlı yaklaşımı ayakabbıyla kalmıyor, kılıfına da yansıyor. Tamamen geri dönüştürülmüş pamuk ve kağıttan yapılan ambalajlar da sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan elde edildi.

Valentino’nun SS2022 koleksiyonunun bir parçası olan spor ayakkabılar, moda evinin sembolünün dijital olarak basılmış yeni versiyonu, markanın yeni projesi Valentino Garavani: Open for a Change için ilk sırada yer alıyor.