Sorry, no posts matched your criteria.

Moncler kürkü bırakıyor

Moncler, yeni koleksiyon tanıtımında 2023’ten itibaren kürk kullanmayı bırakacağını açıkladı.

Moncler, gezegeni korumaya ve herkes için daha iyi bir gelecek yaratmaya olan bağlılığını yansıtan ikinci Born To Protect koleksiyonunu piyasaya sürüyor.

Düşük etkili malzemelerden üretilen koleksiyonda bu yıl, ceketlerin ötesine geçerek erkekler, kadınlar ve çocuklar için eksiksiz bir hazır giyim ve aksesuar yelpazesini içeriyor.

Koleksiyonda geri dönüştürülmüş naylon ve polyester, organik pamuk ve belirli sürdürülebilirlik standartlarına göre elde edilen yün ve kul tüyü gibi diğer malzemeler kullanıldı.

Moncler ürün ambalajlarında da çevreciliğe yöneldi. Alışveriş çantaları ve hediye kutuları, geri dönüştürülmüş kağıt ve kağıt karışımından, kulplar ise organik pamuktan yapıldı.

Markada soğuktan korunmak için açık bir misyon olarak başlayan şey, insanları ve gezegeni koruma taahhüdüne dönüşmüş oldu.

Moncler ayrıca tüm koleksiyonlarında kürk kullanımını aşamalı olarak kaldıracağını da duyurdu. Şirket bu yıl kürk tedarik etmeyi bırakacak ve kürk içerek son koleksiyon 2023 Sonbahar/Kış olacak.

Kürkten kurtulmayı vurgulamak için Moncler, dünya çapında kürk modasından vazgeçmiş bin 500’den fazla markanın yer aldığı küresel Fur Free Retailer programına da katılıyor. Plan, tüketicilerin bir perakendecinin kürk politikası hakkında doğru bilgi edinmelerine, alışveriş yaparken bilinçli bir seçim yapmalarına ve etik tüketiciliği teşvik etmelerine olanak tanıyor.