Sorry, no posts matched your criteria.

L’Oréal Grup, vegan cilt bakım markası Youth to the People’ı bünyesine kattı

L’Oréal Grup, California merkezli cilt bakım şirketi Youth to the People’ı portföyüne katıyor. Youth to the People, 2015 yılında Greg Gonzalez ve Joe Cloyes tarafından Los Angeles’ta kuruldu. İkilinin, 40 yıl önce bitki özleri ve yenilikçi aktif maddeler kullanarak profesyonel bir cilt bakım serisini başlatan büyükannelerinden ilham alarak hayata geçirdiği marka; yatırımcıları Sandbridge Capital, Strand Equity ve Carisa Janes tarafından desteklenerek gözle görülür bir büyüme kaydetti.

Youth to the People, yüksek besin değerine sahip gıda özleri ve vegan karışımları birleştiren formüllere sahip, yüksek performanslı cilt bakım ürünleri geliştiriyor ve pazarlıyor. ABD, Kanada ve Avustralya’nın yanı sıra belirli Avrupa ülkelerinde de mevcut olan marka, “Cruelty Free” sertifikasına sahip ürünleriyle öne çıkıyor. Youth to the People markasının, 2021 sonu itibariyle 50 milyon doların üzerinde satış kaydetmesi bekleniyor.

L’Oréal Luxe Başkanı Cyril Chapuy, bu marka satın alması hakkında “Youth to the People markasının, kurucularının ve harika ekibinin ailemize katılmasından dolayı çok memnunuz. Yüksek itibarı ve olağanüstü ürün kalitesiyle Youth to the People, herkes tarafından seviliyor. Sağlıklı, vegan, yüksek etkili formüllere dayalı cilt bakımı uzmanlığıyla L’Oréal Luxe’e stratejik bir katkı sunuyor. Markanın farklı sesleri duyurma, daha adil bir dünya inşa etme ve gezegen bilincini artırma girişimlerine yansıyan temel değerleri ve özgün ruhu, L’Oréal Grup değerleriyle de uyum gösteriyor” dedi.

L’Oréal Grup Kuzey Amerika Başkanı ve ABD CEO’su Stéphane Rinderknech ise “Markanın iki kurucusu Joe Cloyes ve Greg Gonzalez’in, sağlık bilincine sahip Kaliforniya yaşam tarzını yüksek performanslı güzelliğe getirme konusundaki tutkusu ve vizyonundan ilham aldık. Bu özel markanın potansiyeline inanıyoruz ve bu potansiyeli gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için Youth to the People ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Youth to the People’ın marka portföyümüze katılmasından heyecan duyuyorum” dedi.

Youth to the People’ın Kurucuları Joe Cloyes ve Greg Gonzalez, satın alıma ilişkin şunları söyledi: “Ailemizin cilt bakımı mirasını sürdürmek ve topluluğumuza ilham vermek için Youth to the People’ı kurduk. L’Oréal Grup ailesine katılmak, bize Youth to the People’ın tüm hayallerini gerçekleştirme fırsatı veriyor. Herkes için adil ve sürdürülebilir bir geleceğe yatırım yapma konusundaki ortak değerlerimizi güçlendirme fırsatı yakaladığımız için çok heyecanlıyız.”