Sorry, no posts matched your criteria.

Hamilton’dan “Dune Desert Watch”

Legendary Entertainment ve Warner Bros Pictures ile özel bir iş birliği yapan Hamilton, sinema başyapıtı “Dune”un devamı niteliğinde merakla beklenen “Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki” için, film yapımcısı Denis Villeneuve tarafından özel olarak talep edilen bir “Desert Watch” (Çöl Saati) tasarladı.

1932’den bu yana 500’den fazla büyük filmde yer alan saatleri ile Hollywood’da tarihi bir konuma sahip olan Hamilton, “Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki”nin arkasındaki zanaatkârlarla yeni bir işbirliğine giriyor. Hamilton’ın mevcut saatleri seçtiği, arşivleri araştırdığı ya da tamamen yeni tasarımlar ürettiği önceki iş birliklerinin aksine, “Dune” dünyası farklı bir yaklaşım gerektirdi. Villeneuve’ün isteği üzerine Hamilton, filmin dekor ustası Doug Harlocker ile birlikte çalışarak başka bir dünya için geleneksel saat normlarına meydan okuyan bir saat tasarladı.

Hamilton’ın tasarımcıları, cihazın işlevi hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan, Frank Herbert’in “Dune” kitabının ve Villeneuve’ün film vizyonunun rehberliğinde, Harlocker’ın sanatını mükemmel bir şekilde somutlaştıran ve Villeneuve’ün nihai tasarımı onaylamasını sağlayan dayanıklı, özgün bir Fremen cihazı yarattı.

“Desert Watch” Arrakis’e özel olsa da, bu özel tasarım saat, Hamilton’a, iki sınırlı üretim saati Şubat 2024’te “Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki” filminin gösterime girmesiyle aynı zamana denk gelecek şekilde piyasaya sürmesi için ilham verdi. Her iki Ventura da, Fremenlerin eşsiz mavi gözlerini anımsatan parlak mavi bir kadrana sahip. Ventura Bright, “Desert Watch” filme özel tasarım saatte kullanılan kadran tasarımının parlayan mavi çizgilerini takip eden bir düğme içeriyor. Yepyeni Ventura Edge’de ise, mat siyah PVD kaplamalı köşeli bir kasa ve filmdeki pervanede görülen kabartma unsurlardan ilham alan mavi renkli dijital bir ekran yer alıyor.

Sınırlı sayıda üretilen parçalar, film ve kitap hayranlarının ve koleksiyoncuların peşinde koşacağı, filmden birebir esinlenen özel bir kutu ile birlikte sunuluyor.