Sorry, no posts matched your criteria.

Dünyanın en çok flört edilen günü: Yılın ilk pazarı

Yeni yıl, yeni kararlar, yeni flört arayışı… Yeni bir yıl ile birlikte yeni bir ilişkiye başlama isteği Ocak ayını yılın en çok flört edilen ayı yapıyor. Ocak ayının ise en çok flört edilen günü dünyada “Dating Sunday” yani “Flörtöz Pazar olarak biliniyor. Arkadaşlık uygulaması OkCupid’in verilerine göre yılın ilk Pazar günü, 2 Ocak’ta kullanıcı etkinliğinde yüzde 70’lik bir artış yaşandı.

Diğer yıllarla kıyaslandığında yılbaşına yakın ikinci pazarın, yani önümüzdeki pazara denk gelen 9 Ocak gününün, bekarların en çok flört edeceği günlerden biri olacağı öngörülüyor. Anlaşılan ‘Bu yıl böyle geçti ama 2022’e kendime uygun bir aday bulmadan girmeyeceğim’ diyenler için bu sene iki şans var!

OkCupid ilişki uzmanları flörtöz pazarda tam istediğiniz gibi biriyle tanışmanız için tavsiyelerini paylaştı.

İstemediklerinizi değil, istediklerinizi yazın

“Şöyle düşünenler hiç mesaj atmasın, eğer böyle davranıyorsan beni geç, şuna inanıyorsan hemen sola at!” gibi negatif mesajlar çekiciliğinizi zedeler. Kimse sizin neleri istemediğinizi merak etmez. Daha pozitif bir yaklaşımla karşınızdakinin hayatınıza neler kattığında mutlu olacağınızı yazmanız eşleşmelerinizi ve iletişiminizi artıracaktır.

Soru sorarak etkileşimi artırın

Cevabı “evet/hayır” olmayan bir soru sohbete davet eder, karşınızdakini fikirlerini paylaşmaya davet eder. Araştırmalar, profilde sorulan ucu açık soruların iletişim kurmak için düz bir selamdan çok daha etkili olduğunu ve yazılan şakalardan veya ilgi alanlarından daha çok iletişime olanak sağladığını gösteriyor.

Yazım kurallarına dikkat edin

Her dört OkCupid kullanıcısından üçü birçok yazım hatası olan bir mesaja cevap vermediklerini, profilde yazım hatası ile yazılanların çekici olmadığını iletiyor.

Samimiyetinizi koruyun

Önce kendi hissettiklerinize sonra da profilinize uğramış insanlara karşı açık kalpli ve samimi olun. Nasıl bir ilişki istediğinizi, ilk buluşmayı nasıl geçirmek istediğinizi, sizi nelerin gülümseteceğini yazmak hem iletişiminizi artırır hem de sizin gibi samimi yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar.

En önemlisi: Aşka şans verin

Profillerinde yeni bir aşka yelken açmaya hazır olduğunu belirtenler, emin olmadığını belirtenlerden çok daha fazla beğeni ve eşleşme alıyor. Aşka şans verin!