Sorry, no posts matched your criteria.

Denim Trip Dünyası, Arzu Kaprol ve Pelin Kaya’nın Sürdürülebilir Moda Sohbeti Eşliğinde Tanıtıldı: #buDenimTripdünyası

Denim Trip, yeni koleksiyonunu moda severler ve basın ile buluşturdu.  Markanın zamansız tasarımları eşliğinde gerçekleşen lansman; Arzu Kaprol ve Pelin Kaya’nın “Sürdürülebilir Modada Denim” sohbetiyle devam etti.

Denim Trip, tasarım odaklı, modern ve gezgin ruhların tüm yolculuklarına eşlik edecek, sorumlu üretim süreçleriyle hayatın farklı alanlarına uyarlanabilecek jean koleksiyonları yaratma odağıyla yaratıldı. Lansmanda, sürdürülebilirlik alanına yatırım yapan bir marka yaratma fikri ile ortaya çıkan Denim Trip’in kuruluş hikayesi davetlilerle paylaşılırken, pandeminin markanın yaratılış hikayesine ve tasarımlarına olan etkisinden de bahsedildi.

Lansman kapsamında gerçekleştirilen söyleşide bir araya gelen moda tasarımcısı Arzu Kaprol ve moda editoru Pelin Kaya sürdürülebilir moda dünyasında denimin yeri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Moda dünyasından editörlerin ve influencerların katıldığı sohbet davetinde, çabasız, modern ve özgür ruhlar için tasarlanan Denim Trip koleksiyonunun yanı sıra, sürdürülebilir denim anlayışıyla hazırlanan dekor ve sunum da dikkat çekti.

Modern ve Gezgin Ruhların Yansıması; Denim Trip

Lansman kapsamında, kusursuz fit, yıkama, renk ve aksesuar detaylarıyla fark yaratan Denim Trip tasarımları sergilendi. Denim Trip’in denimden alt ve üst giyim parçalarının sergilendiği lansmanda koleksiyon hakkında bilgi verilirken, tasarımların zamansız duruşlarına da dikkat çekildi. Denim kullanımını iş yaşamından, sosyal hayata, ev rahatlığından spor esnekliğine kadar hayatın her yerine adapte eden markanın fit ve özel yıkamaları dikkat çekti. Sezon trendlerinden tulum gibi hit ürünlerin de yer aldığı koleksiyonda, zamansız ve modern kombinler ön plandaydı.

Sürdürülebilir ve modern bir marka olmanın kilit noktalarına da değinilen lansmanda, denimlerin kalitesi ve yumuşak tuşeleri dikkat çekti.

Arzu Kaprol: “Sürdürülebilir modada markalara büyük görevler düşüyor; Denim Trip gibi markaların çoğalmasıyla, temiz ve transparan üretim süreçlerine önem veren bir tüketim alışkanlığı gelişecek.”

Moderasyonunu gazeteci Pelin Kaya’nın üstlendiği söyleşi kapsamında moda tasarımcısı Arzu Kaprol, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pek çok marka için çevreye duyarlı tasarım ve üretim süreçlerinin öncelik olarak tanımlanmaya başladığının altını çizerek, sürdürülebilir moda anlayışının yalnızca ürün değil, modanın bağlantılı olduğu toplumsal, kültürel, ekolojik sistemlerin bütününü kapsayan bir yaklaşım olduğunu ifade etti. Moda sektörünün global su ve kimyasal kirliliğinin %20’sini ve toplam karbon emisyonunun %5’ini yarattığını belirten Kaprol, son dönemde tüketicilerin bilinçlenmesinden kaynaklanan talep ve Denim Trip gibi markaların duyarlılığıyla temiz üretim süreçlerinin ön plana çıktığına dikkat çekti. Denim Trip modellerindeki “kalıp – kumaş – yıkama” üçlü bileşenin mükemmel uyumuna dikkat çekerek konukları sergilenen Denim Trip modellerini deneyimlemeye davet eden Kaprol, sürdürülebilir alanda yatırım yapan markaların çoğalmasını da dilediğini sözlerine ekledi.

Keyifli ve dinamik geçen sohbette, Pelin Kaya, yaşadığımız dünyaya çok şey borçlu olduğumuzu belirterek hızlı modanın dünyaya verdiği çevresel, sosyolojik ve ekonomik zararların minimuma inmesi adına sürdürülebilir moda anlayışın önemli olduğunu belirterek Denim Trip’in takip ettiği adımların bu anlamda çok değerli olduğuna işaret etti.