Sorry, no posts matched your criteria.

Çekirdek ailemizle evdeyiz sevdiklerimizle netteyiz

Yılbaşı iptal edilmedi! Hâlâ rahatlık ve neşe dolu olabilir. Bu en alışılmadık yılın en zevkli sezonunu, kısıtlamaların gölgesinde bile olsa en keyifli şekilde nasıl kutlayabiliriz?

Başka hiçbir yıla benzemeyen bir yılın ardından, hepimiz daha önce gitmiş olanlarla pek az benzerlik taşıyan bir yeni yıl heyecanı ile karşı karşıyayız. Daha az parti olması ve çok daha az kesinliğin olduğu bu dönem, yılbaşı sezonunun daha az eğlenceli olacağı anlamına gelmez. 2020 bize bir şey öğrettiyse, etrafımızdaki dünya değiştikçe planları uyarlamayı ve gözden geçirmeyi öğrenmek için zamana uyumlanmamız gerektiğiydi.

Yeni yılda umut ve enerji

Normalde bu dönem, şimdiye kadar ki en iyi zamanı geçirmek için kendimizi gülünç bir baskı altına soktuğumuz zamandır: En büyük ağaç, en abartılı hediyeler, en güzel parti, en büyük hedefler ve hayaller… Bu yıl dileğimiz, kendimize ve birbirimize tek bir şey vermek olmalı: Bir mola. Daha az sahip olduğumuz şeye takılıp kalmaktansa, “daha fazla”ya odaklanın. Daha düşünceli, daha bağışlayıcı ve hoşgörülü olmaya çalışın. Geçmişte, yılın bu dönemi daha yargılayıcı, hesapların yapıldığı, planların sıralandığı ve tüketim odaklı dönemler olmuş olabilir. Biz bu dergide, yılbaşı sezonu için evinizi dekore etmenin ya da kutlamaların doğru ya da yanlış yolunu size yüksek sesle söylemektense, bu dönemde kısıtlamaların gölgesinde, çekirdek aileniz ile evinizde size umut verecek bir yılbaşı geçirmenize ve evinize yeni yıla ait bir ışık ve enerji getirmenin yollarını anlatmak istiyoruz.

İçinizden geldiği gibi kutlayın

Odaları pırıltılı ışıklar ve süslü ağaçlarla doldurmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Ya da mimar Ludwig Mies van der Rohe’nin ‘Less is More’ liderliğini takip edip daha minimalist bir havayı kucaklamak da size kalmış. Belki yılbaşını hiç kutlamıyorsun. Neden dışlanmalısın ki? İçinizden geldiği gibi kucaklayın yeni bir seneyi. Her şeyden önce 2021’e geçeceğimiz bu yılbaşı gecesi kaybettiklerimizi hatırlamak, sevdiklerimizi elimizden gelen her şekilde kutlamak ve umarım ileride daha olumlu zamanlara bakmakla ilgili olacaktır.

Sanal buluşma organize edin

Yılın bu zamanında, parlak olsun ya da olmasın, hepimiz rüya görmeye devam etmeyi hatırlayalım. Yıldızlarla çevrili bir yeni yıl akşamına umutla bakalım! Hepimizin bir yıldız tozu olduğunu unutmayalım! İyiye odaklanın, sanal olarak toplanın ve yeni gelenekler yaratın! Bir saksı ağaç gövdesine ve dallarına sizin ve ailenizin neye minnettar olduğunuzu listeleyebileceğiniz kağıt yaprakları yapıştırın.
Akrabalarınızı şahsen göremeyecek olsanız da, sanal bir buluşmayı koordine etmek, aksi takdirde özleyebileceğiniz bağlantı hissini sağlar. Fiziksel bir dokunuş olmasa da, hala ‘Hepimiz şu anda bizim için en mantıklı olan şekilde birlikteyiz’ hissi yaratın. Ağacınızı görüntülü görüşme yapacağınız alanın arka planına kurun. Favori geleneklerinize devam edin ama bazılarını da zamana göre yeniden şekillendirip, içinde bulunduğumuz döneme uyumlanın.

Hediye yerine e-posta atın

Bu yıl daha küçük bir konuk listesi olabilir, ancak bu, her zamanki hazırlıklarınızı ve heyecanını gözden kaçırmanız gerektiği anlamına gelmez. Çocuklarınızın bunu nasıl atlattığımızı hatırlamasını sağlayın. Ağaç altına tonlarca hediye yığmaktansa, sevdiklerinize, onların sizin için ne ifade ettiğini anlatan, onlarla geçireceğiniz sağlıklı ve mesafesiz yeni bir yılda neler yapmayı hayal ettiğinizi anlatan e-postalar atın.